muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Roman Helcl

7.6.2017 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Roman Helcl


Roman Helcl kromě své domovské kapely November 2nd působí nejen u Anny K, naší pěvecké stálice s charismatickým osobitým feelingem, ale má za sebou nespočet turné s americkou zpěvačkou Janet Robin (mimochodem, studovala kytaru u Randyho Rhoadse, zesnulé kytarové legendy Ozzyho Osbournea), koncertoval s Jill Walsh, slovenským interpretem Peterem Aristonem a dalšími. Sestava, kterou uvádíme, je z turné s Annou K, s kapelou November 2nd Helcl používá sestavu jinou.

Jaké části si na své pódiové sestavě nejvíce ceníte?
Třeba s Annou K. hrajeme pořádně nahlas, takže speciálních odlívaných špuntů do uší, které zajišťují útlum na všech frekvencích a chrání mi sluch. Díky tomu slyším zvuk na pódiu bez jakéhokoliv zkreslení, jen s nižší hlasitostí. (smích)

Používáte stejnou sestavu ve studiu?
Ve studiu točím až na výjimky na menší aparáty a příliš nepoužívám zkreslovací krabičky. Většinou s sebou vozím 1964 Fender Princeton a od kamaráda si půjčuju dvacetowattový zesilovač Marshall PA ze sedmdesátých let, který propojuji se svojí studiovou bednou s jedním starým Blackbackem. Zbytek kombinuju podle stylu písničky.

Nejlepší zážitek z koncertu
Je jich moc. Hraní s November 2nd na festivale, který byl na střeše v Brooklynu s výhledem na Manhattan, koncert v klubu Parkteatret v Oslo, akustické turné s Annou K., turné po West Coast s Janet Robin nebo letošní půlroční americké turné s Peterem Aristonem, během kterého nás doprovázela skvělá kapela z Nashvillu. Asi největší zážitek mám z toho, že jsem si mohl díky Anně K. zahrát s kapelou Reef, na které jsem vyrůstal. O tom se mi v mládí ani nesnilo. Když mi pak zavolali a pozvali mě ještě na konkurz na kytaristu, kde jsem skončil ve finále, říkal jsem si, že když už nic lepšího v hudebním životě nepřijde, budu i tak spokojenej.

Čím čistíte (či jak) své kytary
Už roky používám Dunlop 65. Naštěstí se moc nepotím, takže mi struny dlouho vydrží.

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Roman Helcl

Psáno pro: časopis Muzikus 2016/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-Roman-Helcl~07~cerven~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.