přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Mirek Linhart

13.9.2017 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Mirek Linhart


Mirek Linhart proslul už jako kytarista Yo Yo Bandu, kam nastoupil již ve svých sedmnácti letech. Tehdy vedl ještě svou kapelu Roxane, kde působil mj. i s Honzou Kalouskem. Po personálních změnách v Yo Yo Bandu, kdy kapela pokračuje jako trio Tesařík - Tesařík - Linhart, se skupina znovu staví na start a následuje cesta vzhůru úspěšnými alby, jako Karviná a další, kde se výrazně uplatňuje i jako autor (za všechny aspoň Velbloud, ten se má). Vedle Tesaříků často hostuje jako zpěvák a kytarista a působí i jako producent. Z řady těchto činností vzešly i dlouhodobější spolupráce, jako například s formací Žáha nebo Lenkou Filipovou. Od roku 2012 hraje u Luboše Pospíšila a o rok později začal vystupovat u Dr.Max. S Lukášem Zitou působí i v duu Melouni. A mimochodem - to, že mezi jeho koníčky patří Prazdroj, chápu, taky můžu. Že jsou tam i lyže - chápu, taky jsem kdysi lítal na běžkách. Ale že tam patří i freediving (potápění na nádech) a spearfishing (harpunový mořský rybolov) - gratuluji, patří mu můj obdiv. To bych nedal.

Jaké části si na své pódiové sestavě nejvíce ceníš?
Telecastera, pedalboardu a zesilovače. Vždy jsem měl rád staré Fendery. Obě komba mám zapojená často ve stereu, zvláště když potřebuji širší, rockovější sound, hlavně při koncertech s Lubošem Pospíšilem. Pedalboard rozdělím mezi boosterem Dord a Deja-Vibem na dvě oddělené sekce. Signál jde tedy z kytary přes první sekci pedalboardu do Princetonu. Mezi zesilovačem a reprákem v Princetonu mám zařazenou „odbočku“ s regulovatelným volume, ze které se mi zvuk vrací do druhé sekce (modulace, delay) pedalboardu, a odtud pak do druhého komba CP Amps Deluxe Reverb.

Jaké další nástroje máš ve své sbírce? Co akustiky?
Fender ’79 Stratocaster, Fender ’76 Jazzmaster, Fender ’56 Lap Steel, akustiky Gibson J-200, Takamine Tan-76 a klasiku, nylonku Schneider.

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Mirek Linhart

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-Mirek-Linhart~13~zari~2017/

Komentáře

celkový počet: 1

Tomáš  Topologie

     
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.