muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Jiří Urban a Miroslav Mach

15.1.2016 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Jiří Urban a Miroslav Mach


Sledovali jste anketu v minulém čísle? Tak jste si nemohli nevšimnout, že album Adrenalinum vyhrálo ve své kategorii doslova na plné čáře. A není divu. Takže dnes nás čekají sestavy kytarového dua této metalové legendy s dnes již třiatřicetiletou historií, zakladatelů Jiřího Urbana a Miroslava Macha, kteří jsou v Arakainu, s malou přestávkou na počátku devadesátých let, již od roku 1986.

Oba kytaristé mají za hlavní nástroje kytary mistra Libora Kobrleho. Urban má kytary osazené snímači Seymour Duncan SH8 Invader, Mach má na svém signature modelu MM1 instalovány DiMarzio Titan. První z nich natahuje na své nástroje struny D’Addario EXL140 (tedy .010, .013, .017, .030, .042, .052), druhý používá stejnou značku, ovšem na Kobrleho natahuje sady o síle .011, .014, .018, .030, .042 a .052, na Ibanezu pak .0105, .0135, .018, .030, .042 a .052.

Používáte totéž ve studiu?
U: Ve studiu používám Fractal AXE FXII. Neuvěřitelný služebník a plný krám aparátů!

M: Totéž jako na pódiu - tedy kromě bezdrátového odposlechu

Nejhorší zážitek z koncertu?
U: Stane se hodně věcí, vypadlé jističe byly takřka koloritem českých kulturáků, mezi ty horší zážitky určitě patří prasklá struna v nejméně očekávaném a žádaném momentě skladby nebo doslouživší baterie v bezdrátech, ale koneckonců, ustát se dá všechno, ne?

M: Špatných zážitků z různých koncertů mám několik, ale ten nejhorší zatím ne a ne přijít. Doufám, že to tak i vydrží!

Nejlepší zážitek z koncertu?
U: Určitě koncert s Plzeňskou filharmonií k 25letému výročí kapely ve sportovní hale Eden v Praze v roce 2007.
M: To nejspíš bylo mé desetiminutové sólo na bicí... Nebo že bych si to s někým spletl?

Čím čistíte kytary?
U: Nenavykl jsem si na speciality nabízené kytarovými výrobci. Je to možná chyba, ale mně stačí suchý měkký hadr na tělo i struny a ty měním po cca dvou až čtyřech koncertech.

M: Dřevo pouze hadříkem, struny a hardware hadříkem napuštěným Konkorem (kam se hrabou všechny dedikované vodičky pro kytaristy). Konkor mi ale pan Libor Kobrle zakázal (v podstatě se o něj pokoušel infarkt, když jsem mu to sdělil) a doteď marně hledám náhradu. Jedině že bych Konkor používal i nadále nějak tajně, aby se o tom nedozvěděl.

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Jiří Urban a Miroslav Mach

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-Jiri-Urban-a-Miroslav-Mach~15~leden~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.