přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýPódiové sestavy slavných českých kytaristů - Ian@Nowaack

17.7.2018 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Ludvík Souček, klasik sci-fi literatury (mj.),s kdysi napsal: „Pojďme si vypočítat vzorec mimozemšťana.“ A já říkám: Protože se blíží konec těchto článků mapujících sestavy známých českých kytaristů, pojďme si vypočítat takovou průměrnou sestavu, jakou má český kytarista za sebou na pódiu. Proč také nepojmout tuto problematiku trochu jinak, no ne?
Přátelé, výsledky byly dost zajímavé. Co je tedy nejtypičtější pro tuzemského kytaristu? Na co se obecně hraje nejvíce? Jen připomínám, že mi nešlo o různé variace modelů, typů a řad, jen jsem se chtěl podívat na celou záležitost co nejobecněji (což mnohdy vypoví více).

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Ian@NowaackKytary - firma
Více než čtvrtina kytaristů hraje na Fendery, za nimi jsou gibsonisté (čtvrtina) a zhruba deset procent kvílí svá sóla na Ibanezy. Až poté následují další značky, jako Paul Reed Smith a Washburny, a další, poměrně vysoké procento zajímají kytary značky Janecký, Jurkovič a Kobrle (vyšlo jim to úplně stejně).
Kytary - typy
Zde to na celé čáře vyhrává Fender Stratocaster, a to zcela s přehledem (přes dvacet šest procent ze všech modelů a typů). Za ním je na důstojném druhém místě Gibson Les Paul (se skoro šestnáct procent) a bronz náleží zase Fenderu, tentokrát Telecasteru (což je zajímavé). Dost těsně mu ale na paty šlape Gibson SG (pouze o procento) a s tímtéž odstupem je následuje Gibson Explorer.
Kytary - konkrétní řady
Kategorii vede Fender Stratocaster, skoro o dvě třetiny za ním je Gibson Les Paul Standard a zajímavé je, že o třetí místo se ucházejí hned tři typy - Gibson Les Paul Custom, Fender Telecaster a Ibanez RG Prestige.
A co efekty - firmy?
Jednoznačně jsme národ „bossáků“, následovaných firmou Dunlop a broznovými Ibanez a TC Electronic (což trochu překvapilo).
A konkrétní krabice?
První místo Dunlop Cry Baby wah pedál, dvojkou je Boss Digital Delay a na třetím místě jsou Boss Chorus a ladička TC Electronic PolyTune.
Nejvíce vidíme na pódiích zkreslovadla (více drivery než distortiony) a až teprve poté různé modulace.
A aparáty?
Zde je to jasné. Skoro polovina kytaristů má za sebou stacky Marshall, z komb zase vede jednoznačně Fender. Dobře se umístily i Mesa/Boogie a Engl.
A jak jste na to vy?

Pódiové sestavy slavných českých kytaristů - Ian@NowaackPsáno pro: časopis Muzikus 2017/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Podiove-sestavy-slavnych-ceskych-kytaristu-IanNowaack~17~cervenec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.