muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíNastupující generace bubeníků - Šimon Bílý

26.12.2014 | Autor: Petr Baláš | sekce: pro muzikanty - seriály

Nastupující generace bubeníků - Šimon Bílý

Šimona jsem poznal, když jsem hledal české bubeníky, kteří se zabývají gospelovým hraním. Mimo to je také bubeníkem rychle rostoucí kapely Dolls in the Factory, která si teď například vyzkoušela velká pódia s kapelou Kryštof, se kterou jedou turné. Na webu také můžete najít Šimonovy výukové videolekce a nahrávky, které opravdu vřele doporučuji. Od roku 2010 je Šimon také firemním hráčem italských činelů Ufip.  

Jak jsi začal s hudbou? Co nebo kdo tě k ní přivedl?
S hudbou jsem začínal už od malička. Myslím, že mi bylo šest let, když mě rodiče přihlásili na housle. Po pár letech trápení můj učitel zjistil, že mě více baví do houslí a s houslemi mlátit než hrát etudy. K hudbě mě přivedli určitě rodiče, kteří mě od malička podporují.

Jak často a jakým způsobem jsi cvičil?
Na housle? Néé... Myslím, že opravdově cvičit jsem začal teprve na konzervatoři, hlavně díky svému učiteli Rostislavovi Mikeškovi, u kterého to prostě bez cvičení nešlo. Hodně mě taky motivovali spolužáci, kteří makali společně se mnou. Hlavně teda Dalibor Mráz, Samuel Bocek, Roman Mlynář a Patrik Sas, kteří jsou špičkoví hráči!

Kde jsi hrál a kde hraješ?

Začínal jsem v kapele Alešanka, která je byla sestavena hlavně ze členů mojí rodiny. Teď hraji hlavně v kapele Dolls in the Factory, se kterou zrovna jedeme turné společně s Kryštofem. Pak ještě Love and Light a Noah Ellenwood Band.

S jakým basákem by sis rád zahrál a proč?
Určitě s Tal Wilkenfeld, protože je hrozně krásná.

Na jakých nahrávkách si tě můžeme poslechnout?
Momentálně mě můžete vidět na mých bubenických lekcích na YouTube, ale taky slyšet albu Statues od Dolls in the Factory.

Jaký máš názor na techniku?

Nepodceňovat!!! Technika vám umožňuje zahrát všechno, co si váš mozek vymyslí. Bubeník bez techniky je jako auto bez motoru. Krásné, ale zbytečné.

Co bys doporučil začínajícím bubeníkům?
1. Cvičte s metronomem.
2. Nechte poradit od zkušených hráčů.
3. Sledujte moje lekce na YouTube.

Kontakt: www.simonbily.cz

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Nastupujici-generace-bubeniku-Simon-Bily~26~prosinec~2014/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.