muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíNastupující generace bubeníků - Kevin Shane Cogen

28.2.2015 | Autor: Petr Baláš | sekce: pro muzikanty - seriály

Nastupující generace bubeníků - Kevin Shane Cogen

Další z řady mladých bubeníků může být pro většinu z vás úplně neznámý. Jmenuje se Kevin Shane Cogen a je z Kalifornie. Objevil jsem ho úplně nedávno přes kapelu Galvanic Sounds. Je to taková post-grungová kapela, která chce pozvednout zašlou slávu právě tohoto stylu. Kevin se objevil i v časopise Modern Drummer, což je určitě víc než malý úspěch. Před profesionální dráhou bubeníka byl začínajícím hercem a objevil se v několika kratších klipech.

Jak jsi začal s hudbou?
To bylo právě na jednom natáčení videoklipu. Byly tam postavené bubny, sedl jsem si za ně a začalo mě to hrozně bavit. Bubeník té kapely mi řekl, že mám přirozený talent, ať ho rozvíjím a pracuji na něm. To byl ten moment, kdy jsem se opřel právě do bubnů.

A co další nástroje? Ovládáš ještě nějaký?
Trochu umím na kytaru a klavír, ale preferuji jednoznačně bicí. To je jako moje  přirozenost.

Jaké máš vzory, kdo tě nejvíce ovlivnil?
Miluji energické hráče. Jako své hlavní vzory bych zmínil třeba Dave Grohla, Johna Bonhama, Petera Crisse nebo Roberta Ortize z Escape the Fate.

Jaké máš vybavení?
Používám DW, to je značka podle mého gusta. Nic jiného mě tolik nezaujalo. Činely používám Zildjian K Custom. Každý kus je originál. Paličky používám Vic Firth, řada Shogun 5B.

Vaše kapela je známá tím, že používáte upravené nástroje, a to nejenom pro hru ve studiu, ale i na koncertech. Proč?
Všechno je upravené, to je pravda. Chceme být originální, mít odlišný přístup než jiní, ale samozřejmě čerpám inspiraci od ostatních bubeníků. Rád se s nimi stýkám, jamuji a učím se nové věci. Chci být prostě lepší a lepší, nezastavit se, neusnout na vavřínech.

Co kapela chce, co je vaším cílem?
Milujeme show, live vystoupení. Chceme být slyšet a inspirovat ostatní, posouvat hranice.

www:
www.galvanizedsouls.com

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Nastupujici-generace-bubeniku-Kevin-Shane-Cogen~28~unor~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.