muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

bicíNastupující generace bubeníků - Filip "Sekacz" Štrbavý

22.1.2015 | Autor: Petr Baláš | sekce: pro muzikanty - seriály

Nastupující generace bubeníků - Filip "Sekacz" Štrbavý

Sekacze jsem potkal na společném turné, kde vystupoval s Voxelem. Ihned se mi zalíbila jeho hra na cajon a chytré efektní hraní na činýlek, který je součástí jeho sestavy. Ve dvou lidech a nástrojích udělali kluci na pódiu neuvěřitelnou show, doplněnou dynamicky naprosto zvládnutým, citlivým doprovodem, který se až neuvěřitelně pojil s kytarou. Díky tomuto koncertu jsem měl po dlouhé době pocit, že přece není nutné technicky oslňovat veřejnost, ale naopak. Prostoupit až do posluchačovi duše a zanechat něco v ní.

Jak jsi začal s hudbou? Co nebo kdo tě k ní přivedl?
Když mi bylo třináct, kamarádi měli kapelu a moc se mi líbilo, že na jejich vystoupení chodili lidi, co jim zpod pódia naslouchali. To mě nakoplo, abych se naučil hrát na nějaký hudební nástroj. O rok později jsem založil svou první kapelu, kde jsem hrál na kytaru a zpíval. Sdělovat lidem svou myšlenku pomocí hudby, to byla moje motivace.

Jak často a jakým způsobem jsi cvičil?

Nenáviděl jsem, když mě někdo do hraní nutil. Cvičil jsem, jen když se mi chtělo. Nejvíc času jsem strávil ve zkušebně různým jamováním a tak.

Kde jsi hrál a kde hraješ?
Hrál jsem v kapele Today Ashley, teď pracujeme na novém tvrdším projektu, ale nejvíc času teď trávím po boku mého kamaráda Voxela.

Na jaký nástroj hraješ?
Můj první nástroj byla kytara, potom se mi zachtělo bicích a teď ještě hraju na akustickou sestavu složenou s cajonu a doplňků.

S jakým muzikantem by sis rád zahrál a proč?

Nejraději bych si dal bubenický battle s Aaronem Gillespiem, bývalým bubeníkem Underoath. Nebo bych si zascreamoval po boku Charlieho Holmese z Heart in Hand. To jsou pro mě  mistři svého oboru.

Na jakých nahrávkách si tě můžeme poslechnout?

S bývalou kapelou máme pár nahrávek na internetu, ale spíš bych doporučil chvíli si počkat na nové skladby, které půjdeme brzy nahrát.

Jaký máš názor na techniku?
Technicky správně věc zahrát je samozřejmě důležité, ale podle mě nesmí chybět hraní od srdce.

Co bys doporučil začínajícím bubeníkům?
Ať to nevzdávají. Když víte, že to chcete dělat, že vás to naplňuje, že to je prostě součást vás, nenechte si to vzít a běžte si za svým.

Kontakt:

www.facebook.com/sekaczmusic

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Nastupujici-generace-bubeniku-Filip-Sekacz-Strbavy~22~leden~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.