přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMuzislovník - phantom power - part 3

15.4.2012 | Autor: Mojmír Mohapl | sekce: pro muzikanty - seriály
Minule jsme přestali v řeči překládané (anglicky translated speech) u tónových korekcí na šavli (frequency equalization on the input modules). Za ními obvykle v obvodech běžné analogové mixážní konzole (analogue mixing console) následují obvody, přepínače a potenciometry (circuits, switches and potentiometers), jimž se dohromady říká směrování nebo taky routing. Ty jednak odvádějí signál do různých pomocných sběrnic (auxiliary busses) - buď pro efektové procesory (effect processors), jež fungují pro víc vstupních modulů současně (that are common for more inputs), a nemohou být proto zapojeny v insertech (and cannot be connected in insert loops), nebo pro odposlechy účinkujícím na malém pódiu (personal monitoring for performers on a small stage), pro samostatný mix záznamu vystoupení (independent mix for the record of the performance), pro zadní efektové kanály (rear effect channels) v sále nebo jiná využití (or other purpose).

Mimochodem (by the way), odposlechy (stage monitors) muzikantům na větších pódiích zajišťují obvykle samostatné k tomu účelu konstruované odposlechové mixpulty (separate for this purpose designed monitor mixing consoles) s několika rovnocennými oddělenými výstupy (with several separated outputs) a bez stereofonního výstupu hlavního (and without the main stereo output).

Někde v těchto místech (approximately near that circuits) taky bývá z pultu vyveden přímý výstup ze vstupní jednotky pojmenovaný obvykle jako Direct (Output). Ten vyvádí signál v linkové úrovni (line level) jinam. Třeba k samostatnému mixu pro pódiové odposlechy (stage monitors), pro záznam (sound recording) nebo k čemukoliv jinému, co potřebujete. Vzhledem k tomu, že signál uvnitř mixpultu je u naprosté většiny přístrojů zpracováván jako asymetrický (unbalanced), bývá obvyklé asymetricky vyvést i jeho výstup. Pouze u těch nejdražších zařízení se i Direct Output dělá symetrický (balanced). Pokud takový signál potřebujete vést třeba na opačný konec divadla okolo strojovny výtahu (elevator engine room), dají se výstupy symetrizovat přídavným modulem (additional, plug-in module) hnedle u pultu. Trochu jinak vypadají mixpulty typu in line a split, ale o těch příště.

Psáno pro: časopis Muzikus 2011/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Muzislovnik-phantom-power-part-3~15~duben~2012/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.