přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMuzi Bulvár Rock - A to máte za to!

11.06. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Muzi Bulvár Rock - A to máte za to!


Van Morrison je obecně proslulý muzikant, multiinstrumentalista, zpěvák, písničkář, básník a mimo jiné i držitel Řádu britského impéria. A mimochodem i hodně plodný autor. Ale o tom až za chvíli.
Morrioson na sebe upozornil už jako člen Them, kteří se ve druhé polovině šedesátých let dokázali prosadit vedle třeba the Rolling Stones i Who. Stal se i autorem hitu Gloria. Proslulosti dosáhl svým sólovým debutem, folkrockovým albem Astral Weeks, které nese všechny prvky konceptuálního alba. Nelze zde uvést všechna z jeho cca 39 studiových alb, ale určitě musíme zmínit trojnásobně multiplatinové Moondance či fakt, že ani v dalších desetiletích se mu vzácné kovy, byť „jenom“ zlaté či stříbrné, nevyhýbaly (kupříkladu zlato za Hymn to Silence z roku 1991). A tomu, kdo by ho chtěl poznat kompletně a nechtěl poslouchat tu dlouhou řádku alb, doporučuji výbornou kompilaci z roku 1990 The Best of Van Morrison, která získala čtyřnásobnou multiplatinu.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Muzi-Bulvar-Rock-A-to-mate-za-to~11~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.