muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Zbyšek Dvořák

24.11.2015 | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Zbyšek Dvořák

Při brouzdání po Bandzone jsem objevil zajímavou popovou kapelu Koneckonců z Jilemnice. Vedle zajímavých a pěkných písniček mě na první poslech zaujal i pulsující groove, k němuž přispívá i basista Zbyšek Dvořák.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
Jako malý kluk jsem si pořád pouštěl kazetu, na které byli Pink Floyd a Abba a do toho si hrál na kytaristu se starými houslemi. Asi v první třídě jsem začal chodit do ZUŠ na klasickou kytaru, což mě až tak moc nebavilo. Později jsem začal hrát na elektrickou kytaru, díky čemuž jsem se dostal do Big Bandu jako druhý kytarista. Po hraní ve Francii mě vyhodili, jedna kytara jim stačila. Po týdnu jim ale skončil basák, tak mi nabídli jeho místo. Hned od začátku se mě ujal Tomáš Katschner, který mi hodně pomohl. Teď jezdím na konzultace k Marku Haruštiakovi, když je zrovna v ČR.

Které styly ti nejvíce sedí?
Nejvíc mi asi sedí funky, ale nemám přímo vyhraněný styl. Myslím si, že se v každé hudbě dá najít něco, co tě tam může bavit a něco ti dát. Mám rád, když je tam zajímavá linka nebo groove, který šlape. Kolikrát stačí jeden dobře zahraný tón ve správný čas a je to pecka.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Vše začalo Big Bandem, následovali funk-rockoví Walkie Talkies. Po jejich rozpadu jsem odešel do folkové kapely Telegraph, což byla pro mě velká škola. Ještě jsem hrál s pop rockovou kapelou Divadlo. Teď hraji v popové kapele Koneckonců. A pak mám pro radost funkovou kapelku EleFun.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Zážitků je hodně. Na prvním koncertě s Walkie Talkies jsem vytrhl kabel z basy. Byl jsem v takové euforii, že jsem si toho nevšiml a hrál dál. :-) Ale asi zatím největší zážitky mám z loňského roku, kdy jsme s Koneckonců předskakovali kapele Kryštof.

Co používáš za vybavení?
Baskytary mám od Honzy Vlasáka, aktivní pětku typ jazzbass a Cort B4FL OPN. Zesilovač mám Mesa Boogie M5 Carbine s boxy Mesa Boogie PowerHouse 210 a Mesa Boogie PowerHouse 115. Je to super kombinace, ale většinou teď vozím jen dvoudesítku, protože celá kapela hraje přes in-ear. Efekty mám od Radialu pre-amp Bassbone, ladičku TC Electronic Polytune, EBS Multicomp, Boss Syb5, expression pedal Roland Ev5, EBS Octabass, Darglass B3k , Aguilar Filter Twin, EBS Unichorus. Je jich dost, ale mě to tak baví. :-)

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
S Koneckonců na albu Začátek a na pár demosnímcích kapel Walkie Talkies a Telegraphu.

www:
www.koneckoncu.com
bandzone.cz/koneckoncujilemnice

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Zbysek-Dvorak~24~listopad~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.