muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

zvukMladý basák - Viktor Čermák

5.7.2011 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák 1. - Viktor Čermák

O Viktorovi jsem se dozvěděl zhruba před čtyřmi lety od našeho společného známého. Trvalo však ještě zhruba rok a půl, než jsem ho poprvé uviděl hrát. Nicméně to stálo za to. Tehdy, i s tím naším společným známým, hrál v kapele Duende. Na první poslech to byl talentovaný baskytarista, který vynikal především perfektním cítěním rytmu a souhrou s bubeníkem. Ocenil jsem také jeho vynalézavé a groovující linky, které podporovaly melodické nástroje.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
Muzika okolo mě byla odjakživa, protože rodiče jsou také muzikanti, takže se u nás hrálo, co si pamatuji.
K první baskytaře jsem se ale dostal až kolem patnáctého roku. Tenkrát jsem od někoho dostal nahrávku Red Hot Chili Peppers Blood Sugar Sex Magik, kde hraje na basu Michael Balzary (Flea). Tam jsem si poprvé začal uvědomovat, jak skvělý je baskytara nástroj.

Které styly ti nejvíce sedí?
Těžko říct. Spíš mě muzika musí něčím zaujmout. Potom je jedno, jaký je to styl. Ale obecně spíš muzika která má groove.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Hrál sem například v kapelách Quarterstorm, Brand New Band (Sting Revival), Janis Joplin Revival, Jakub Kuba Band, BluesTouch, Prince Alfredo and the Warriors, Dr. Victor, Duende, G8 Transglobal, M.A.T. Band... Teď hraji v Chamber Worcester, což je taková moje domácí kapela, a občas si zahraji s The Spankers a v divadle Aqualung. A jinak různě, kde mě zrovna potřebují.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Asi hraní v klubech v New Yorku a v Bridgeportu, kde jsme doprovázeli přímo na zádušní mši bandu černochů zpívajících gospel.

Co používáš za vybavení?
Momentálně hraji na baskytary německé značky Sandberg, které jsou podle mě naprosto výborné. Také občas na fretless Spector. Používám zesilovač EBS HD350 a box EBS-210 Proline, struny D’Addario XL ProSteels.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Poslechněte si čerstvou nahrávku kapely Chamber Worcester, která je součástí přílohy.

Psáno pro: časopis Muzikus 2010/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Viktor-Cermak~05~cervenec~2011/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.