přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Viktor Berdan

20.1.2015 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Viktor Berdan

V pražské poprockové kapele Magnetikum, kterou můžete slyšet především v pražských klubech, ale i na několika festivalech, působí basista Viktor Berdan. Jeho basové linky jsou jednoduché a úderné, sem tam proložené decentní a vkusnou vyhrávkou.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
K muzice jsem se dostal díky svým rodičům (matka je klavíristka a otec kytarista). K baskytaře jsem se dostal tak, že pro mě klasická kytara byla dost složitá. (smích)

Které styly ti nejvíce sedí?
Myslím, že mi nejvíc sedí funk a pop-rock (který vlastně s kapelou i hraji), sem tam i něco tvrdšího.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Podstatná část mé baskytarové „kariéry“ je spojena s poprockovou kapelou Magnetikum, kde hraji již pět let. Měl jsem i několik vlastních projektů a hostování. Naposledy jsem hostoval v kapele Instinct, se kterou jsem odehrál koncert na pražském Beerfestu, ale prioritou byla kapela.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Největší zážitky mám hned tři. Nahrávání ve studiu a vystoupení na festivalech Majáles a Obrok, obzvlášť na Obroku to byl asi zatím nejlepší koncert

Co používáš za vybavení?
Vzhledem k tomu, že jsem neměl tu čest a možnost se dostat k opravdu kvalitní aparatuře, moje začátky jsou spojeny se značkami Fokus (baskytara) a Behringer (basový aparát Behringer BXL 1800A).

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Moji hru můžete slyšet ve skladbách Krize, Stačí chtít a další skladby, které najdete na albu s názvem Výzva, které jsme s kapelou nahráli v létě 2012.

www:
www.magnetikum.cz
www.bandzone.cz/magnetikum
www.bandzone.cz/instinct

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Viktor-Berdan~20~leden~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.