přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Tomáš Lacina – ve znamení Ewy

17.3.2013 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Tomáš Lacina – ve znamení Ewy

Mladý a nadějný, na naší scéně však už nějaký pátek etablovaný basista. To je Tomáš Lacina, který v současné době působí v doprovodné kapele Ewy Farny a v pražských alternativně elektronických U-Prag. Za svou kariéru už ale prošel více pražských formací. Jeho basové linky jsou posazeny na solidním groovu, ale dokáže se i odvázat a vypálit technicky náročné pasáže. V současné době se začíná věnovat i vyučování a hledá žáky. Kontaktovat ho můžete na níže uvedeném mailu.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?

K muzice jsem se dostal klasicky prostřednictvím ZUŠ, kde jsem od šesti let postupně hrál na flétnu, klarinet a alt saxofon. Na kytaru jsem měl prý malou ruku a piano bylo jen u babičky. Za to, že jsem se dostal k baskytaře, může vlastně můj kamarád ze základní školy, který hrál na kytaru, a poslouchali jsme společně hodně muziky. Jednoho dne mi řekl, že bych měl hrát na basu, abychom mohli hrát společně. A tak se stalo.

Které styly ti nejvíce sedí?
Vždycky mě bavilo hodně styly střídat, být univerzální a vnímat, jaký styl hraní nejvíce pomůže celku. Jako každého basistu mě baví groovová muzika napříč žánry. V současnosti mám samozřejmě hlavní těžiště v rocku a popu, ale chystám se taky trochu experimentovat se zvukem a pustit se do živých dubstepových linek.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Hrál jsem například v kapele Natálie Kocábové, v česko-albánské funkové formaci The Hitfakers, v Bobby Houda Blues Band, dále s mladým bluesmanem Marcelem Flemrem a donedávna v kapele Gang Ala Basta. V současnosti hraji v kapele Ewy Farne a v elektronicko-instrumentálním projektu U-Prag.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Téměř jakýkoliv koncert s Ewou v Polsku, kde je skvělé a početné publikum a vůbec výborné podmínky a zázemí pro hudbu.

Co používáš za vybavení?
Nejčastěji hraji na „svoji“ basu od Vivian Instruments Honzy Vlasáka, kde jsem firemním hráčem. Je to pětistrunný Vivian Sitheusus Five TL Signature. Dále mám ještě čtyřstrunný Fender Jazzbass Deluxe a bezpražec Ceptor. Struny používám DR Lowrider 0.45 nebo Sadowsky Blue Label 0.45. Z efektů nejvíce EHX Big Muff a Boss Digital Reverb. No a aparát mám kompletně od americké firmy Genz-Benz: hlava GBE 1200 a k tomu jeden 4 x 10” a jeden 1 x 15” box z řady XB.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Z oficiálních nahrávek mě je možno slyšet na desce U-Prag: 44 thousand actors, Gang Ala Basta: Life Is Pretty Much, dále na live CD/DVD Ewy Farny: EWA 18 nebo na novém singlu Ewy Farny: Sama sobě.

Odkaz na kapely:
www.ewafarna.cz/pl
www.u-prag.cz

Psáno pro: časopis Muzikus 2012/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Tomas-Lacina-ve-znameni-Ewy~17~brezen~2013/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.