muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Míra Sláma

28.12.2015 | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Míra Sláma

Baskytarista, který se z rodného Tachova dostal do Londýna a ve svých třiadvaceti letech už cestuje po světě s metalovou kapelou Savage Messiah, se kterou na začátku roku předskakovali slavnějším Amon Amarth.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
Rockovou muziku poslouchám od svých pěti let, kdy jsem objevil kapelu Scorpions mezi tátovými kazetami. Hrát jsem se rozhodl, až když jsem viděl DVD Iron Maiden - Rock in Rio. Steve Harris se tehdy pro mě stal Bohem a já měl jasno, na jaký nástroj budu hrát.

První baskytaru jsem si pořídil v šestnácti od Hříbka (Passion for Sorrow aj.) Doma jsem tím tátu zrovna nepotěšil, ale časem se vše obrátilo a dnes je moje největší podpora. Nevěděl jsem, jak a co hrát, jen jsem to chtěl umět a běhat po pódiu. Začal jsem se učit na skladbách Iron Maiden.

Které styly ti nejvíce sedí?
Vše, co je spojené s rockem a metalem, ale upřednostňuji heavy/trash. Sem, tam si zahraji i něco z klasické hudby.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Začal jsem ve vlastní kapele Last Crusader s Mirou L. (Return to Innocence). Po přestěhování do UK jsem se dal dohromady se Samem S. (ex-Mortad). Zkoušeli jsme ve stejném studiu jako Savage Messiah, se kterými mě právě Sam seznámil.
Začátkem roku 2013 jsem se připojil do kapely Monument, kterou jsem po roce opustil, a za necelý měsíc se mi ozvali kluci ze Savage Messiah. Nejdřív jsem měl být jen záskok, ale po první zkoušce jsem se stal stálým členem.Nedávno jsem se také podílel na projektu Martin Beck’s Induction ve spolupráci s producentem Rolandem Grapowem (Masterplan).

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Měsíční turné s Amon Amarth, které právě skončilo.

Co používáš za vybavení?
Baskytary Yamaha BB1024X, na doporučení mého skvělého učitele Marka Bera, a potom Fender Precision Bass. Jsem firemním hráčem Gallien-Krueger, takže se můj aparát skládá ze zesilovače GK 1001-RB II a kabinetu GK NEO 810.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
S kapelou Monument jsem natočil desku Renegades. Martin Beck’s Induction - Far Beyond the Horizon. Se Savage Messiah píšeme nový materiál a deska by měla vyjít během příštího roku.

Odkaz na kapely:
www.savagemessiahofficial.com
www.facebook.com/SavageMessiahMetal

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Mira-Slama~28~prosinec~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.