muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Miloš Klápště

29.5.2015 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Miloš Klápště

Jeden z nejuznávanějších mladých basistů dnešní doby. Najdete ho především v jazzových a fusion projektech, neomezuje se však jen na tyto styly. Jako kontrabasista si zahrál i v Soho Project britského producenta a saxofonisty Iana Ritchieho.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
Hudbou jsem byl obklopen naštěstí odmala, doma mi pouštěli nahrávky, babička mě učila a zpívala se mnou rusínské lidové písně. Od osmi let jsem začal chodit na hodiny klavíru, od třinácti let jsem začal hrát na baskytaru a od sedmnácti jsem se rozhodl věnovat kontrabasu.

Které styly ti nejvíce sedí?
Všechno, co mě baví zkoumat a poznávat - různé odnože jazzu, hip hop, rock, metal, soul, blues, reggae, elektronická hudba, avantgarda, volná improvizace, klasická i moderní hudba, bluegrass i folk.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
V průběhu let jsem hrával v mnoha žánrově různorodých kapelách, ale teď hrávám v kapele Voilà!, v kapele Tango Underground Fiesta, s Lucií Šoralovou & La Alma, v kapele zpěvačky Leny Yellow, v triu Tomáše Jochmanna, v kapele Fake Moustache, s Jirkou Králíkem & Rowdy Rascals a s kapelou Jazzbalk.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Těžko říct, ale největším zážitkem pro mne vždy je, když dostaneme od publika nadšený pozitivní ohlas přímo na pódiu, ať už od několika desítek, stovek nebo tisíc lidí. Když vám lidé ukážou za hudbu takovou zpětnou odezvu a lásku, je to opojné spojení, které mi dává pocit, že to, o co se snažíme, přináší radost a dostává tím opravdový smysl.

Co používáš za vybavení?
Hrávám na japonskou baskytaru Fender Marcus Miller Jazz Bass (vyrobena 1995/1996), kontrabas je stará německá manufaktura, pravděpodobně z oblasti Markneukirchenu. Používám hlavu Orange Terror Bass 500 v kombinaci s reproboxy Eden EX410N4 a Epiphani L110. Na kontrabas používám snímač The Realist a mikrofon DPA d:vote 4099B. K baskytaře běžně používám dva až šest efektových pedálů; jako nezbytný základ to jsou Boss OC-2 a Tech 21 VT Bass.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Krom demo nahrávek rozdílných kvalit to je album Jirky Králíka & Rowdy Rascals Go Fast Turn Left (2011), poté to budou dvě desky, které mají vyjít do konce tohoto roku, debutové album kapely Voilà! Décollage a taktéž první deska Leny Yellow Positivity.

www:
Voilà! - voila-chanson.com, bandzone.cz/voila, voilamusic.bandcamp.com
Tango Underground Fiesta - bandzone.cz/tangoundergroundfiesta
Lena Yellow - bandzone.cz/_77811
Lucie Šoralová & La Alma - http://luciasoralova.sk
Tomáš Jochmann trio - www.tomasjochmann.com
Jirka Králík & Rowdy Rascals - www.rowdyrascals.cz
JazzBalk - bandzone.cz/jazzbalk
Fake Moustache - www.facebook.com/vladofakemoustache

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Milos-Klapste~29~kveten~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.