muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Miloš Doležal Jr.

10.1.2016 | Autor: Milan Janeček | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Miloš Doležal Jr.

V současné době velmi uznávaný basista, především na hardrockové scéně, s vytříbenou technikou a rockovým „drajvem“. Také kolega píšící pro Muzikus, který se od tohoto roku začal hudebně zdokonalovat na Berklee College of Music v americkém Bostonu.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
Studio máme doma přes chodbu, vyrůstal jsem v hudbě. A nakonec jsem ve dvanácti letech neodolal a chtěl jsem také začít hrát. Viděl jsem se ale v baskytaře, na kytaru přece hraje táta (Miloš Dodo Doležal, pozn. red.) a nechtěl jsem s ním být srovnáván.

Které styly ti nejvíce sedí?
Konkrétně tady na Berklee člověk pozná, co mu sedí a co ne. Styly jako rock, metal, pop, blues, soul, R ‘n’ B či funk mi už sedí. Jsem Čech, nemám pro západní styly jakožto Slovan vrozený přirozený groove a musím se ho pracně učit. Jsem ale spíš „rockovej týpek“.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Letos už to bude deset let s tátou na pódiích. Nikdy jsem nebyl vyloženě člen jiné kapely. Nicméně jako host či v projektech jsem spolupracoval se jmény jako Petr Kolář, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Bára Basiková, Josef Melen a mnoha dalšími.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Mám pár krásných zážitků, jako například z posledního koncertu v Praze, kdy po mém sóle publikum tleskalo asi třicet vteřin. To velmi potěší, cíl je ale jinde. Cítíš to ty, cítí to celá kapela, cítí to lidé dole. Mráz v zádech a potom zůstanou úplně všichni jen koukat. Znáte to?

Co používáš za vybavení?
Díky hořovické firmě NBE Corp. mám svůj model baskytary Spector. Splnil se mi tak velký sen. Pak mám Spectory Euro 5 a 6. Dále mám z Hořovic dva Jazz Bassy, z toho jeden bezpražcový. Používám aparát Acoustic 320 z roku 1978, boxy Peavey osazené reproduktory Electro-Voice. Efekty Boss Digital Delay 6, Boss Flanger a Electro-Harmonix Q-tron. Ve studiu už pak pracuji víceméně s čímkoli, podle potřeby.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Z těch tvrdších třeba na albech Miloše Dodo Doležala - Despekt a Gen Sumerian a Törr - Tempus Fugit. Pokud chcete slyšet melodie a můj bezpražec, pak si můžete najít song V závějích od kapely Booters. Pak na spoustě kompilací, tributů a dalších alb. Doporučuji však nadcházející album Petra Koláře a s tátou také chystáme nové album. Čím novější nahrávka, tím vždy lepší.

www:
www.facebook.com/Milos.Dolezal.Jr

Psáno pro: časopis Muzikus 2015/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Milos-Dolezal-Jr~10~leden~2016/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.