muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Marek Vejtasa

20.4.2015 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Marek Vejtasa

Baskytarista kapely Acheron, která se čerstvě stala vítězem talentové soutěže Vysočina hledá talent. Marek je technicky dobře vybavený basista, který svou techniku dále zdokonaluje soukromými hodinami u Vlasty Malého. Markovy basové linky jsou neotřelé a zajímavě vymyšlené.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
K muzice jsem se dostal už ve svých devíti letech a hrát na baskytaru jsem začal ve dvanácti letech. Na baskytaru hraji osm let. Ačkoliv dnes obstojně ovládám hru na kytaru i na bicí, tak je baskytara stále mým nejsilnějším nástrojem. Neustále se ve hře snažím vzdělávat. K tomu mi napomáhají lekce učitele a skvělého hráče Vlasty Malého. Co se týče kytary a bicích - jsem samouk. Protože oba mí bráchové jsou muzikanti, měl jsem snadný přístup k hudebním nástrojům a mohl jsem cvičit prakticky nepřetržitě. No a protože jsme měli doma elektrickou kytaru i bicí, tak na mě zbyla baskytara.

Které styly ti nejvíce sedí?
S kapelou hrajeme pop-rock, ale nejvíce mi sedí asi funky, to je styl, kde se perfektně vyblbnu. Jelikož nehraju v žádné funkové kapele, tak se scházím s bubeníky a jamujem’, rád si zahraju i blues nebo jazz. V podstatě se nebráním žádnému hudebnímu stylu.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Současně aktivně působím v kapele Acheron, se kterou jsme teď zaznamenali úspěch v soutěži Vysočina hledá talent, kterou jsme vyhráli, a naše nahrávky se dostaly do éteru republikového rádia - Hitrádia Vysočina. V kapele máme věkový průměr dvacet let a děláme vlastní skladby po svém. Nenecháváme se příliš ovlivňovat, jestli je to dobře, nebo ne, ukáže až čas.
Současně ještě vystupuji na okresních jevištích s regionální kapelou Extáze.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Zážitků je spousta, každé hraní je něčím jedinečné, dávám do toho všechno a vždy si to užiju naplno! Bezpochyby jedním z největších zážitků bylo nahrávání ve studiu Sono Records na Kladně, kde jsme se potkali mimo jiné i s Markem Ebenem, a velký dík patří Pavlovi Bohatému, který nám pomáhal a míchal naše singly. Chtěl bych se tam jednou určitě vrátit.

Co používáš za vybavení?
Hraji na pětistrunnou baskytaru Schecter Stiletto Elite 5, zesilovač Aguilar AG 500 SC a box Aguilar DB 410 a používám pre-amp Dunlop MXR M80.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Spousta písní je na YouTube. Vyzdvihl bych snad výborně sledovanou Love Story a pak samozřejmě nahrávky ze Sono Records. Například skladba s názvem Minuta...

www:
www.facebook.com/pages/ACHERON/140251079706
www.acheron-rock.wz.cz
bandzone.cz/acheronrock
www.extaze-rock.cz

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Marek-Vejtasa~20~duben~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.