muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

baskytaraMladý basák - Endy Moon

11.3.2015 | Autor: Ibrahim Hassan | sekce: pro muzikanty - seriály

Mladý basák - Endy Moon

Talentovaný multiinstrumentalista, stejně schopný zpěvák a skladatel jako baskytarista, který působí hned v několika projektech. Jako doma je v mnoha hudebních stylech. Jako basista se vyznačuje precizními a groovujícími linkami.

Jak ses dostal k muzice a k baskytaře?
Otec i mí tři bratři jsou muzikanti. Vyrůstal jsem tedy v hudebním prostředí. Baskytara mě zaujala asi ve čtrnácti, když jsem poprvé viděl Stingův koncert. Spojení basa + zpěv používám na pódiu nejčastěji.

Které styly ti nejvíce sedí?
Snažím se co nejlépe uchopit a prezentovat všechno, s čím přijdu jako muzikant do styku. Toho je hodně, ale nejraději mám pop, jazz, funky a latinu. Poslouchám vše - od Hancocka až po Rihannu.

V jakých kapelách jsi hrával a v jakých hraješ teď?
Začínal jsem v kapele KoKobent jako klávesista. Směs mnoha žánrů s vtipnými slovenskými texty.
Už deset let působím profesionálně jako basista a zpěvák v poprockové kapele Reflexy. Odjedeme ročně sto dvacet vystoupení. Pod přezdívkou Endy Moon působím sólově zejména jako skladatel, producent a zpěvák zhruba šest let. Dále spolupracuji s talentovaným kytaristou Matějem Morávkem, který vystupuje na pódiu po boku Vlasty Redla. Kapela dostala název Matěj Morávek Project a je to směs jazzu a rocku.

Jaký byl tvůj největší zážitek spojený s hraním?
Mně stačí dva příznivé faktory. Když vše v kapele funguje po hudební a lidské stránce. Pokud se tyhle dvě věci sejdou, je každý koncert největším zážitkem. Člověk je pak vděčný, že může dělat tuhle práci.

Co používáš za vybavení?
Repro box Gallien Krueger 212 MBE, hlavu GK MB500, čtyřstrunnou baskytaru Marcus Miller Jazz Bass, zakázkově vyrobenou pětistrunnou Sivčák Deluxe Jazz Bass a pětistrunnou Bruno Urban Fodera style. Efekt Boss ME-50B.

Na jakých nahrávkách tě můžeme slyšet?
Endy Moon - Midnight in Rain (2010),
Reflexy - Nevšední událost (2008), Diamant (2011), 20/The Best Of (2014),
KoKoBent - Možem robiť koniny, KoKoBent - Darí sa,
Kobent - Uvapáajuvazapá, Colibri
a mnoho dalších menších spoluprací.

www:
bandzone.cz/endymoon
reflexy.cz
bandzone.cz/matejmoravek

Psáno pro: časopis Muzikus 2014/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Mlady-basak-Endy-Moon~11~brezen~2015/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.