muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMax for Live - Extrémně osobní Ableton Live

22.11.2018 | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - seriály

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live


V patchi jsem navíc zjednodušil dvojitý objekt [t] a nahradil ho jediným, což dělá celou signálovou cestu ještě přehlednější.

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live


Další zásadní zjednodušení v patchi v tuto chvíli nevidím. Pokud bychom z nějakého důvodu chtěli, můžeme samozřejmě ještě schovat úplně vše,
kromě [notein] a [noteout] do dalšího subpatche. Tak by nám na hlavní obrazovce zůstaly pouze tři objekty, což na první pohled vypadá ještě čistěji a jednodušeji. Sice to na srozumitelnosti patche nijak extra nepřidá, ale ani to neublíží. Takže proč ne.
Max se z nějakého důvodu (vnitřní logiky) rozhodl pro řešení, kdy se druhý a třetí. kabel objektu [notein] kříží. Po otevření právě vytvořeného objektu [p chorder], kam tyto kabely směřují, k tomu moc nevidím důvod. A tak prostě přesunu druhý vstup více doprava za původně třetí vstup, čímž se pořadí srovná a i v hlavním patchi teď vše vypadá hezky uspořádaně.

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live


Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live
Psáno pro: časopis Muzikus 2018/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Max-for-Live-Extremne-osobni-Ableton-Live~22~listopad~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.