muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMax for Live - Extrémně osobní Ableton Live

15.4.2019 | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - seriály
Proto připojíme pravý výstup objektu [unpack] do již připraveného objektu [outlet]. Výsledek tedy bude vypadat takto:

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live


Pamatujete si, proč jsme tuto změnu vlastně začali dělat? Našim cílem bylo to, aby si uživatel (nebo ten, který bude náš patch používat) mohl nadefinovat své vlastní mapy. Třeba nechce na pátém stupni vytvářet akord durový, ale mollový. A proto je potřeba tuto mapu uložit do vlastního souboru. Díky tomu můžeme vytvořit různé soubory s různými mapami. Tyto soubory/mapy pak jednoduše z pevného disku načítat a tím měnit chování našeho „akordéru“.

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live


Řešení je (možná překvapivě, vzhledem k tomu, co všechno jsme už viděli a museli vytvořit) jednoduché. Do vstupu objektu [dict] stačí připojit dva objekty [message]. Do jedné zprávy pak vepíšeme import, a do druhé export. Po kliknutí na tlačítko export se otevře okno našeho operačního systému, kde můžeme nastavit cestu a název našeho souboru, který bude obsahovat současné nastavení naší transpoziční mapy. A naopak, po kliknutí na zprávu import se otevře okno operačního systému, kde vybereme uložený soubor a data z něj se načtou do objektu [dict].
A pro dnešek máme hotovo. Příště se podíváme na to, jak na hlavní stránce vytvořit tlačítka pro import a export datové mapy, a jak toto tlačítko propojit až sem do hloubky našeho patche.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/04

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Max-for-Live-Extremne-osobni-Ableton-Live~15~duben~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.