přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMax for Live - Extrémně osobní Ableton Live

13.06. | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - seriály
Minule jsme dokončili kompletní zapojení objektu [t i b i b i]. Nesmíme zapomenout na to, že do objektů [-10] a [-20] jsme zatím data odnikud neposlali. Do nich chceme pochopitelně poslat data o hlasitosti, tedy z druhého výstupu objektu [notein]. Samozřejmě to můžeme udělat napřímo, tedy z tohoto výstupu vyšleme tři kabely. Jeden přímo na druhý vstup objektu [noteout], kudy nám poteče původní hlasitost originálního tónu, a další dva kabely do levých vstupů objektů [-10] a [-20].

Max for Live - Extrémně osobní Ableton LiveA nebo to můžeme opět udělat naprosto správně a za druhý výstup objektu [notein] připojíme nový objekt [t i i i], jehož první výstup (zprava) připojíme do druhého vstupu objektu [noteout], tedy Volume, druhý výstup (zprava) do levého vstupu objektu [-10] a třetí výstup (zprava) do levého vstupu objektu [-20]. Výsledek je stejný, ale máme tak opět naprosto přesnou kontrolu nad tokem dat.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Max-for-Live-Extremne-osobni-Ableton-Live~13~cerven~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.