přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMax for Live - Extrémně osobní Ableton Live

10.02. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Minule jsme se pokusili vytvořit jednoduchý patch v Max for Live, který měl ze zahraného tónu vytvořit durový akord. Něco jsme vytvořili a nějak to fungovalo. Ale mně se ten patch moc nelíbí, a tak na něm provedeme nějaké optimalizace.

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live


Nejdříve smažeme objekty [midiin] a [midiout]. Ty nebudeme potřebovat a pouze nám skrz patch posílají nějaká (všechna) MIDI data, nad kterými nemáme kontrolu. Pokud otestujeme náš patch nyní, zjistíme, že se situace zhoršila, protože nyní neslyšíme zdrojový tón, který jsme zahráli. Důvod je jednoduchý: Nikudy původní tón neposíláme. Pouze zvýšíme jeho výšku, jednou o čtyři půltóny (pomocí objektu [+ 4]) a jednou o sedm půltónů (pomocí objektu [+ 7]). Je tedy nasnadě, že propojíme levý výstup Pitch objektu [notein] s levým vstupem Pitch objektu [noteout]. Chyba opravena. A máme hotovo, teď je to pěkné! Anebo ne?
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Max-for-Live-Extremne-osobni-Ableton-Live~10~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.