přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýMax for Live - Extrémně osobní Ableton Live - Pokračujeme v tom, abychom měli lepší kontrolu nad výstupními daty

05.08. | Autor: Martin Jirsák | sekce: pro muzikanty - seriály
Přidáme tedy objekt [pack i i i], který zařadíme nad náš současný objekt [noteout]. Mezi [pack i i i] a [noteout] ale ještě zařadíme objekt [unpack i i i]. Tento objekt je logicky opakem objektu [pack]. Tedy zabalený seznam rozbalí a jeho jednotlivé elementy pošle do samostatných výstupů.

Max for Live - Extrémně osobní Ableton Live - Pokračujeme v tom, abychom měli lepší kontrolu nad výstupními datyVytvoříme ale také ještě objekt [print], o kterém jsem se zmínil v úvodu. Tento objekt se postará o to, že data vytiskne do konzole. Objekt [print] umístíme mezi objekty [pack i i i] a [unpack i i i]. Abychom vše měli úplně podle předpisu, vytvoříme si ještě jeden objekt, a sice [t l l]. Díky němu bude opět řídit tok dat a konkrétně dat typu „list“ (seznam), proto jsou parametry „l“, nikoliv „i“, jak jsme měli dříve.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Max-for-Live-Extremne-osobni-Ableton-Live-Pokracujeme-v-tom-abychom-meli-lepsi-kontrolu-nad-vystupnimi-daty~05~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.