přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - Top struny

26.12. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Letem kytarovým světem ...
aneb
Top struny
aneb
Které struny nejlépe drží ladění a nejdéle vydrží?

Letem kytarovým světem - Top struny


No tak to se zase povedlo. Struna, to je vlastně jazyk, kterým se vytváří tón. A na to má každý kytarista svůj zcela jasný, nepřekonatelný a ničím jiným neovlivněný názor. Fajn. Přesto ale můžeme ukázat pro ještě lepší orientaci, které značky, které sady jsou prostě ty nej, takové, které jsou užívány nejvíce a jsou na ně ty nejlepší recenze.
Nakonec proč ne? Nebo jsme všichni natolik pilní (a movití), že si na své kytary napřed natáhneme (a předtím koupíme) všechny dostupné sady (a nezapomeneme přitom upravit i prohnutí krku atd.), a potom si teprve zvolíme tu „svoji“ značku? No tak vidíte...
Než si uvedeme ty nejlepší značky a sady, které byly vyhodnoceny na základě několika kategorií a podle výsledků hodnocení těch nejprestižnějších magazínů a webů, tak si jen letmo přibližme některá fakta. Už třeba jen proto, abychom rozuměli všem těm údajům na obalech strun.
Nejdříve tedy co nejobecněji a co nejjednodušeji, a hlavně bez uvádění značek strun a firem, jež je vyrábějí.

Vinutí? Tedy u strun d, A, E (u silných strun někdy i u struny g)?
Buď kulaté (roundwound, nejběžnější, nejpoužívanější), nebo hlazené, ploché (flatwound, mají  rádi zejména jazzmani) nebo něco mezi tím.

Jádro u vinutých strun?
Zase buď kulaté (round core), nebo šestihranné (hex core), které je odolnější proti prokluzování jádra a vinutí (lepší stabilita struny). Mezi námi - u strun, zrezivěllých potem a špínou je úplně jedno, jaké mají jádro.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Top-struny~26~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.