přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - Největší a nejprestižnější hudební ankety (1. díl)

18.05. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Je to prostě tak. Ať si každý myslí, co chce, umístění v určité anketě v každém případě odráží úspěch interpreta či skupiny, a i když nemusí vypovídat o jeho celkovém významu a vlivu, často i nadčasovém, přesto je to měřítko, které nelze ignorovat. Ba mnohdy naopak.

Letem kytarovým světem - Největší a nejprestižnější hudební ankety (1. díl)


Jistě, čas od času se objeví řada názorů, že měřit kvalitu umělce podle prodaných alb přece nelze. Dobře, do jisté míry to je pravda. Jenže já osobně jsem na tohle tvrzení tak trochu alergický, protože nejhlasitěji vždy zaznívá od lidí, kterým se právě nepodařilo úspěch ostatních realizovat... Viz nejmenovanou soutěž nebo spíše „cenu“, kde zásadně neuvidíte- kategorie, nekategorie - naše nejpopulárnější soubory...
Záleží totiž také na tom, na čem je anketa založena. Za prvé, u velkých společností, jako je Billboard pro trh v USA či celonárodní ankety států, je výsledek založen na prodeji. Zde jsou tyto výsledky pak svázány s řadou agentur, jako jsou RIAA, BPI, MC a další (o RIAA jsme hovořili na těchto stránkách v čísle 6/2017).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Nejvetsi-a-nejprestiznejsi-hudebni-ankety-1-dil~18~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.