muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem- Martin, Guild a Ovation

17.11.2002 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Martin, Guild a Ovation - letem kytarovým světem

Martin, Guild a Ovation - letem kytarovým světem

V rámci našeho seriálu jsme se už několikrát věnovali kytarovým firmám a jejich produktům, jako např. Gibson, Fender a Ibanez (viz Muzikus 2 a 3/2000, 1 a 2/2001 a 5/2002), kdy nám šlo hlavně o elektrické a elektro­akustické kytary. Abychom neopomněli také akustické a akusticko­elektrické kytary, podíváme se dnes hned na tři firmy, jejichž nástroje se nesmazatelně vepsaly do historie hudby a kytary. Budeme tedy postupovat již obvyklým způsobem jako u předešlých článků s touto tematikou, což znamená, že si u každé firmy řekneme historii (u Martinu trochu podrobněji, zejména pak málo známé počátky), zpřehledníme a ucelíme si orientaci v jejich kytarách (zde nezapomeňte na přílohy), podrobněji se seznámíme vždy s jedním či dvěma vybranými modely (nebo řadami), uvedeme si i nejznámější kytaristy, kteří se výrazně věnovali těmto nástrojům, nebude chybět ani krátké osobní zhodnocení, protože některé kytary těchto firem jsem měl v rukou.

Martin, Guild a Ovation - letem kytarovým světem

Martin, Guild a Ovation - letem kytarovým světemPsáno pro: časopis Muzikus 2002/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Martin-Guild-a-Ovation~17~listopad~2002/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.