přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - Manfred Mann’s Earth Band

25.03. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Tak tahle kapela, když vám jednou vleze pod kůži, tak se jí nezbavíte. Myšleno v dobrém. V mém případě k tomuto stavu napomohlo album Angel Station. Tam totiž nenajdete slabé místo.

Letem kytarovým světem - Manfred Mann’s Earth BandDobře, tahle formace nikdy nelámala rekordy v anketách a v prodejnosti alb. Jenže své místo v historii rockového fenoménu rozhodně má. Její tvorba je totiž zcela osobitá, originální, ale - a to je nutno podtrhnout - ne samoúčelná. Pořád si drží svůj standard, až na jednu výjimku ve své historii nepřecenila svůj vliv a svým fanouškům naporcovává sama sebe, aniž by se pokoušela překročit svůj vlastní stín. Přeloženo do lidštiny? Je zážitek je poslouchat jak v dobách největší slávy na konci sedmdesátých let, tak i na současných pódiích. Tahle kapela totiž nemá kam pospíchat. Její mix rocku, hard rocku a art rocku je díky širšímu autorskému zastoupení hodně specifický a lety došel k vybroušenému stylu. Jistě, ne všechna alba mají onen punc jiskry, ale pokud máte rádi období vymezeném alby The Roaring Silence a Chance, tak máte rádi klasické Manfred Mann’s Earth Band. A ti nám v našem seriálu rozhodně nesmí chybět.
A mimochodem, to eklektické sólo na Minimoog v July Morning, velkém, hitu a dodnes živém koncertním čísle legendárních Uriah Heep, natočil právě - Manfred Mann

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Manfred-Manns-Earth-Band~25~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.