přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - Historicky nejvýznamnější labely - 3. část

23.09. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Pokračujeme v rámci tohoto seriálu dalším dílem našeho rozsáhlého výletu po těch nejvýznamnějších labelech, a to už dílem třetím.

Již v předchozích dílech jsme si vymezili postup, kterého se budeme při uvádění jednotlivých společností držet. Takže kdo nás dnes čeká?

Letem kytarovým světem - Historicky nejvýznamnější labely - 3. částVerve Records
Roku 1956 zakládá Norman Granz společnost Verve Records, která se v průběhu doby stává jedním z nejvýznamnějších hudebních vydavatelství zejména díky ohromnému katalogu jazzových nahrávek. V roce vzniku tak společnost načítá katalogy předchozích firem, které si bere pod svou kuratelu (labely Granz, Clef Records, Norgran Records a i dřívější materiál Mercury Records) a začíná vydávat řadu významných umělců jazzové scény, počínaje Ellou Fitzgerald. V průběhu dalších deseti let se přiřazují k labelu další významná jména, včetně Charlieho Parkera, Billie Holiday, Billa Evense, Stana Getze a dalších.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Historicky-nejvyznamnejsi-labely-3-cast~23~zari~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.