přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - Historicky nejvýraznější labely

14.02. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Letem kytarovým světem - Historicky nejvýraznější labely


V zářijovém čísle minulého roku jsme začali náš výlet po historicky nejvýraznějších labelech. A na základě vašich ohlasů, které byly vysoce pozitivní, pokračujeme v tom letem světem top vydavatelství dílem druhým.
Už ve vzpomínaném předchozím díle jsme si vymezili postup, kterého se budeme při uvádění jednotlivých společností držet. Takže kdo nás dnes čeká?

Letem kytarovým světem - Historicky nejvýraznější labely


Píše se rok 1953, kdy se objevují hned dva labely

Epic Records

Epic Records vzniká vlastně jako pobočka společnosti Columbia Records CBS se záměrem podchytit vydávání jazzu, popu a klasiky. Její nahrávky jsou pro evropský trh distribuovány přes značku Phillips, ale pak přicházejí šedesátá léta a vkus amerických posluchačů se začíná rázem měnit. Popové umělce sice má pod hlavičkou dceřiná společnost Okeh, ale vedení firmy si uvědomuje nutnost poohlížet se po nových umělcích. Což se jí daří, protože koncem šedesátých let má na kontě už hezkou řádku zlatých alb. Tehdy jsou v této stáji jména jako Dave Clark Five, The Hollies, Jeff Beck, Yardbirds a další.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Historicky-nejvyraznejsi-labely~14~unor~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.