muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - Flétna v rockové hudbě

13.11. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
Když už jsme si řekli minule o houslích v rockové hudbě, tak není nejmenší důvod se nepodívat na další, řekněme ne přímo prvotně rockový nástroj, který ovšem právě rock jako takový hodně poznamenal. A tím nástrojem je jednoznačně flétna.

No, ono to není zase tak jednoduché, jak se zdá. I když si na první dobrou člověk okamžitě vybaví Jethro Tull, nejde jen o tuto kapelu - i když, a o tom není sporu, jde v tomto ranku o zcela zásadní skupinu.

Letem kytarovým světem - Flétna v rockové hudbě


Za všechno vlastně může onen zásadní rozvoj hudby v období přelomu šedesátých a sedmdesátých let (i když s určitými časovými výstřelky nad i pod, což jenom potvrzuje základní myšlenku). Rock jako neuvěřitelně se rozvíjející hudební fenomén do sebe doslova nasával další vlivy a po
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-Fletna-v-rockove-hudbe~13~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.