muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraLetem kytarovým světem - ABKCO Records, Apple Records a Tetragrammaton Records

02.03. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Letem kytarovým světem - ABKCO Records, Apple Records a Tetragrammaton Records


Historicky nejvýraznější labely - 7. část
Tak a naše jízda po historicky nejvýznamnějších vydavatelství v rámci našeho seriálu jede na plné obrátky. Už jsme od začátku hodně pokročili, takže se nezdržujme kritérii, která byla nastavena v minulých dílech, a pojďme na to.

Letem kytarovým světem - ABKCO Records, Apple Records a Tetragrammaton Records


Už jsme naplno ve druhé polovině šedesátých let, kdy se píše rok 1967. Z tohoto roku doplní náš přehled „pouze“ jeden label, ale zato jaký!
Ano, mluvíme o ABKCO Records, která zastřešovala od konce 60. let významnou část katalogu Beatles a Rolling Stones. Úplný počátek můžeme sice spatřovat již v roce 1961, kdy Allen Klein (ano, onen diskutabilní manažer pozdních Beatles) založil společnost Allen Klein & Co a bral si pod svá křídla nejen muziku, ale pohyboval se dobře i ve vodách filmu. A právě roku 1967 (některé prameny uvádějí rok
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Letem-kytarovym-svetem-ABKCO-Records-Apple-Records-a-Tetragrammaton-Records~02~brezen~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.