muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýLegendární setkání - Live in Modena

04.07. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Legendární setkání - Live in Modena


Legendární setkání
Paco de Lucia, Al Di Meola, John McLaughlin - Live in Modena


Tak jistě - není možné si myslet, že ti tři, co v prosinci roku 1980 vytvořili kytarovou třaskavinu, která vyšla v říjnu následujícího roku pod názvem Friday Night In San Francisco, to ještě párkrát nedají znovu live dohromady... Nemluvě o albech Passion, Grace and Fire o zhruba tři roky později a samozřejmě o The Guitar Trio z roku 1996.
Mezi všemi jejich setkáními mne jednoznačně upoutalo toto naprosto uvolněné, pohodové (ale to neznamená, že ne energií nabité) vystoupení v italské Modeně na prestižní akci Pavarotti & Friends dne 8. června 1996. Tyto akce jsou vlastně sérií benefičních koncertů, které se konají nepravidelně od roku 1992 (tehdy na nich vystoupili mj. třeba Bob Geldof, Mike Odlfield...). Poslední ročník se konal roku 2003 a to tam vystoupila taková jména jako Deep Purple, Eric Clapton, Bono Vox...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Legendarni-setkani-Live-in-Modena~04~cervenec~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.