muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýLegendární festivaly - Monsters of Rock aneb Viva, Hard!

4.8.2019 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Legendární festivaly - Monsters of Rock aneb Viva, Hard!Svět hard ‘n’ heavy dostal svůj středobod - zvláště, když z původní myšlenky uspořádat festival jen jednou, a pak se uvidí, se zrodilo ono „pak se uvidí“ neboli výroční akce zaměřená na oslavu hardrockového fenoménu prostřednictvím husté koncentrace těch největších hvězd žánru (aneb minimum výplní).
Kdy a kde: První ročník se uskutečnil 16. srpna 1980 v prostoru závodní dráhy v Donnigtonu v Laicestershire v Anglii.
Vystupující: Na této úvodní, legendární akci vystoupili Rainbow (rok předtím vydali silné LP Down to Earth), Judas Priest (zrovna jim vyšlo zásadní a pro metalisty povinné album British Steel), Scorpions (najeli na úspěch deskou Animal Magnetism), kanadští April Wine, tehdy platinoví Saxon (Wheels of Steel), nastupující Riot a méně známí Touch.

Legendární festivaly - Monsters of Rock aneb Viva, Hard!


Legendární festivaly - Monsters of Rock aneb Viva, Hard!


Pořadatel: Paul Loasby (mj. promotér anglického turné Rainbow) a Maurice Jones (ten zase znal majitele areálu).
Základní myšlenka: Představit hardrockové a, později, heavymetalové soubory na jedné akci.
Poznámky: Místo vyhovovalo jak z hlediska dopravy (hustá dálniční síť v okolí), tak i terénem, který, jsa svažitý, dovoloval dobrý výhled celému davu.
Zhodnocení: Z 35 tisíc návštěvníků první, úvodní akce začal počet fanoušků stoupat až na první vrchol, kdy roku 1988 přišlo na festival 107 tisíc posluchačů. Tehdy ale došlo k tragédii, kdy při vystoupení Guns N’ Roses zemřeli dva diváci. Pak došlo k první přestávce v pravidelném konání a až v roce 1990 se při omezení návštěvnosti na maximum 75 tisíc diváků festival vrátil. Realizoval se pak v mnoha zemích, kdy největší, nejmonstróznější událostí bylo jeho konání v bývalém Sovětském Svazu roku 1991. Tam prý přišlo na 1,6 miliónů fanoušků.
V devadesátých letech při úpadku zájmu o hard ‘n’ heavy se festival dostal do problémů a plně se jeho původní poslání podařilo oživit až roku 2006, kdy jako headlineři vystoupili Deep Purple a Alice Cooper. Zajímavostí pak jistě je, že AC/DC se jako jediní ze všech za ty roky uvedli na těchto akcích čtyřikrát!

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Legendarni-festivaly-Monsters-of-Rock-aneb-Viva-Hard~04~srpen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.