přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

žádnýLegendární festivaly - Live Aid aneb Věřme, že to pomůže

28.05. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Legendární festivaly - Live Aid aneb Věřme, že to pomůže


Teď si odskočme do méně vzdálené minulosti, kdy není možné v našem seznamu historicky významných festivalů nezmínit monstr záležitost s výrazným charitativním podtextem.
Kdy a kde: 13. 7. 1985, současně na dvou scénách, stadión Wembley v Londýně a stadión Johna F. Kennedyho v Pensylvánii v USA.
Vystupující: Pro fanoušky byly největšími událostmi reunion Led Zeppelin, znovu se objevující Who a znovunastartování Queen. Z velkých jmen pak vystoupili Bob Dylan, Paul McCartney, Status Quo, U2, Dire Straits, David Bowie, Elton John, Black Sabbath, Judas Priest, Bryan Adams, Carlos Santana, Madonna, Tom Petty, Neil Young, Eric Clapton, Phil Collins, Mick Jagger s Richardsem a Woodem a řada, řada dalších.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Legendarni-festivaly-Live-Aid-aneb-Verme-ze-to-pomuze~28~kveten~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.