muzikus.cz na

facebook twitter
Muzikus.cz homepage

kytaraKytaroví velikáni - Steve Rothery

19.08. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Steve Rothery


Tak tohle byli ve své době opravdu velcí a výrazní hráči stáje EMI. Aspoň tedy v osmdesátých letech, což vzhledem k dobovému vývoji u v podstatě nově se objevivší kapely je už co říct. Proč? Protože neoprogresivní Marillion (čili artrockeři osmdesátých a dalších let) přistupovali ke tvorbě výrazně po svém.

Ovlivněni odkazem kapel jako Yes, Pink Floyd, Genesis, Van der Graaf Generator atd. a díky určité rozevlátosti skladby a přímočařejším motivům si vysloužili své místo na zmatené mapě osmdesátých let - i kdyby pod označením mostu mezi postpunkem a dobovými progresivisty.
Na jedné straně vytvořili sound obtížně zařaditelný, a na straně druhé vysoce ceněný svými fanoušky, kteří svou kapelu doprovázejí v podstatě dodnes - mám zde na mysli ten fakt, že málo kapelám se podařilo vytvořit si kolem sebe tvrdé jádro příznivců, které nedá skupině zaniknout a bere, chápe v podstatě všechny její stránky stylového vývoje. Což už jenom z hlediska historie vývoje rocku je cenným faktem.
Ústředním středobodem této výjimečné kapely, která se dodnes neztratila z anket a je stále výrazně aktivní, je její zakladatel, kytarista a skladatel Steve Rothery.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Steve-Rothery~19~srpen~2021/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.