muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Ron Asheton

23.11.2019 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Ron Asheton


Kdysi na 29. pozici prestižního žebříčku stovky nejvlivnějších kytaristů časopisu Rolling Stones, v současnosti stále na ne nevýznamném místě této ankety (60. příčka) - to už si zaslouží, a ne jenom z tohoto hlediska, pozornost.

Aby ne. Asheton se stal spolutvůrcem jednoho z nejikoničtějších projevů protopunkového hnutí, totiž vkladu Iggyho Popa a jeho kapely Stooges do celosvětové banky punkové rebelie, punkrockové sebezničující jízdy. On to totiž byl, kdo spolu s Iggym Popem, bubeníkem (a svým bratrem) Scottem Ashetonem a baskytaristou Davem Alexandrem založili The Stooges, bandu, která se prohnala hudebním povědomím v raných sedmdesátkách a ukázala, byť po svém již druhém rozpadu, zlobivé generaci poloviny sedmdesátých let, že lze své pocity na pódiích prezentovat i jinak než na stadiónech a po dlouhých cvičeních stupnic.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/11 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/11

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Ron-Asheton~23~kveten~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.