muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Otis Rush

04.10. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Otis Rush


Je tomu pouhý rok a měsíc, co se uzavřel životní příběh jedné z legend elektrického blues, osobnosti, která inspirovala celou řadu dalších osobností a skupin, a to včetně tak velkých jmen, jako jsou Led Zeppelin, Carlos Santana, Rolling Stones, John Mayall, Stevie Ray Vaughan, Eric Clapton, Mike Bloomfield, Peter Green a další.

Ono si vlastně stačí poslechnout už jenom jeho verzi I Can’t Quit You Baby od Willieho Dixona, kterou později proslavili Led Zeppelin na svém eponymním debutu. Mimochodem, nahráli ji třeba i The Rolling Stones, Pat Travers, John Mayall či Gary Moore... Tahle skladba dokonale ilustruje Rushův feeling jak zpěváka, tak i kytaristy. A ještě poznámka: Otis Rush, který byl levák, patřil mezi těch několik málo kytaristů, kteří hráli na kytaru pro praváky tak, že ji nejen obrátili (což v té době nebylo nic neobvyklého), ale nepřehodili přitom struny.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Otis-Rush~04~rijen~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.