muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Jonny Lang

23.10. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Jonny Lang


„Teda, ten kluk zní nádherně klasicky, je to možný, vždyť to je takovej mladej hezoun...“ To a podobné se často ozývalo ve druhé polovině devadesátých let, když Lang vkročil na scénu se svým bluesrockovým feelingem, jehož autenticita hodně negovala většinou vžité přesvědčení puristů, že blues může hrát dobře jen lety a životními zkušenostmi zvrásněný muzikant někde v zakouřeném baru na předměstí Chicaga.

Nechci se zde pouštět do rozboru této myšlenky, která má určitě v sobě hodně pravdy, ale právě Jonny Lang je ukázkou toho, že blues, bluesrock a z něj odvozenou rockovou muziku může i v dnešních časech cítit i mladší ročník. Zdůrazňuji zde to písmeno i. Navíc zde máme několik příkladů, které tento trend jednoznačně potvrzují - namátkou a za všechny ze sólistů třeba Kenny Wayne Shepherd, z členů kapely Derek Trucks (od Allman Brothers Band) či rovnou kapely jako Black Crows. A ještě jeden argument - Eric Clapton nahrál přelomové album Blues Breakers with Eric Clapton, když mu bylo jednadvacet let... Takže dost pochyb.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/10 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/10

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Jonny-Lang~23~rijen~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.