přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Johnny Ramone

7.12.2018 | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Johnny Ramone


Dnes nás čekají rozbouřené vody punkrocku, které dokázaly až sebezničujícím způsobem nejen převrátit naruby soudobý hudební svět, ale nakonec svou neřízenou energií zalily často samy sebe. Existují ale kapely, které už jen z hlediska postavení ve vývoji rocku obecně dokázaly vystoupit z té smrště a výrazným písmem se zapsat svým přístupem, feelingem, tvorbou a nakonec i odkazem do top knihy rockové kultury. A mezi takové skupiny rozhodně patřili Ramones, v čele se svým kytaristou Johhnym.

Proč neuvádíme ani jeho příjmení? Protože jedním z výjimečných znaků této kapely bylo, že všichni přijali příjmení Ramone, a navíc si i více či méně pozměnili křestní jméno. Kapela sama se postupem času zapsala do povědomí širší veřejnosti třeba i tím, že jejich skladby zazněly v řadě filmů (Shrek the Third - Do You Remember Rock ‘n’ Roll Radio?, Škola rocku - Do You Remember Rock ‘n’ Roll Radio? a Bonzo Goes to Bitburg, dokonce mj. i v Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva - I Don’t Want to Grow Up).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Johnny-Ramone~07~prosinec~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.