přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Johnny Marr

22.08. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Johnny Marr


Alternativní rock, hraný nevypočítavě a ze srdce může slavit úspěch v tom velkém slova smyslu, a ne jen dle novinářských titulků, kde je úspěch pouze vysněným přáním otcem myšlenky. To totiž byli The Smiths s Johnnym Marrem, jejichž alba posbírala nejen v Anglii vzácné kovy, ale i platinu.

Je opravdu zajímavé si uvědomit, že zcela osobitý přístup kapely znamenal pro všechna jejich studiová alba zlato a platinu. Navíc tyto desky v Anglii nikdy neklesly níže než na druhé místo... I jejich kompilace byly, snad až na dvě, oceněny anglickým zlatem a platinou. Důležité je také si uvědomit, že tato skupina nepostavila své úspěchy na singlech, na jednotlivých hitech, ale vždy na celkovém vyjádření alba. Krátce řečeno, alba měla vždy větší úspěch než singly. Což také o něčem vypovídá. A když si uvědomíme, že Marr je vlastně výhradním autorem hudby na všech těchto velmi úspěšných deskách, je jasné, že nemůže chybět v našem seriálu. Navíc je také důležitá jedna věc: Spolu s Morriseym, zpěvákem a autorem textů, vytvořil jednu z legendárních autorských dvojic historie rocku. Za svůj příspěvek k tvorbě tváře britské hudby dokonce získal i čestný doktorát na Salfordské univerzitě...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/08 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/08

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Johnny-Marr~22~srpen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.