přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - John Norum

29.12. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály
„Ta da dá dá...“ První tóny z celosvětového hitu kapely Europe, The Final Countdown, který se stal poznávací značkou této švédské skupiny (je otázkou, zda to bylo vždycky dobře) a pronikl i do dalších kruhů - pamatuji si třeba na příchody vedení řady nejmenovaných společností, které právě při vstupu na pódium před „ty, co na ně dělají“ používaly tóny právě této skladby z roku 1986. Jenže ta si takovou dehonestaci rozhodně nezaslouží...

Kytaroví velikáni - John NorumStačí se totiž oprostit od této skladby a poslechnout si i ostatní. A když už nechci poslouchat celou diskografii, tak stačí se soustředit na ta dvě nejslavnější alba, The Final Countdown a Out of This World. No dobře, tak když ani tohle neakceptujete, tak opravdu stačí to x-násobné platinové album, a když už ani to ne, tak opravdu se zaposlouchejte do té skladby The Final Countdown a soustřeďte se na to kytarové sólo, zejména pak závěr. Pamatuji si, že když jsem to poprvé slyšel na konci osmdesátých let, tak první, co mne napadlo, bylo: Tenhle člověk musí mít rád Ritchieho Blackmorea a jeho Rainbow... A nebyl jsem tehdy daleko od pravdy.

Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2017/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2017/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-John-Norum~29~prosinec~2017/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.