muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - John Mayer

10.07. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - John Mayer


Dodat formám blues poprockovou přístupnost, nebo okořenit poprockovou písničku bluesovým feelingem, to je přístup Johna Mayera, držitele sedmi Grammy, na jehož kontě jsou multiplatinová alba, kterých, od doby vydání debutu, prodal už přes 20 miliónů kusů.

Blues je nesmírně variabilní hudba, názor, pocit i technika - a to je jedině dobře. Blues neznamená pouze a jenom lubovku, malé kombo a smutný posaz někde v zapadlém chicagském klubu, není to pouze nástrojový asketismus, nemusí se hrát jen a jen na ty správně klasické nástroje (tady mohu uvést za všechny jako příklad Johnnyho Wintera a jeho Steinberger...), nemusí se „skrývat“ pedalboard... Což právě v případě Johna Mayera platí přímo dokonale. Jeho až tři pedalboardy na jevišti působí opravdu, mírně řečeno, zajímavě a pro bluesové zaryté militantní puristy až, abychom zachovali slušné výrazivo, vyzývavě...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/07 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/07

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-John-Mayer~10~cervenec~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.