přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Joe Trohman

24.05. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Joe Trohman


Dvě tváře jedné mince. I tak by sedal charakterizovat Joe Trohman, úspěšný producent, skladatel, ale hlavně kytarista na jedné straně pop-punkových Fall Out Boy a na straně druhé metalové superformace The Damned Things. A všechno mu vychází!

A dokonce velmi dobře! Fall Out Boy mají desky, ověnčené platinovým prodejem a Damned Things zase sdružují velká jména a jejich první album, dle slov protagonisty Trohmana, mixuje velký vliv takových kapel, jako Led Zeppelin a Thin Lizzy... Je to zajímavé, když se podíváte na osobnosti této sestavy. Ale o tom až níže.

Joe Trohman
Joseph Mark Trohman se narodil 1. září 1984 v Hollywoodu (ale pozor, na Floridě). Vyrůstal v Ohiu a poté se rodina přestěhovala do Chicaga. Tam poznal místní hardcoreovou punkovou scénu, která ho fascinovala. V tomto stylu také vznikla jeho první skupina Voices Still Heard. V patnácti letech vzal do ruky kytaru a o rok později vystupoval v sestavě Arma Angelus - ovšem jako baskytarista. Tam se seznámil se zpěvákem a poté baskytaristou Petem Wentzem, se kterým si řekli, že by se mohli vydat melodičtějším směrem, po vzoru Green Day. Trohman pak ještě ke dvojici připojil multiinstrumetalistu a zpěváka Patricka Stumpa a trio si dalo název Fall Out Boy. To se psal rok 2001 a zakládající sestavou se vedle doprovodných kytaristů T. J. Kunashdce a Brandona Hamma mihli bubeníci Ben Rose a Mike Pareskuwicz, aby pak na jejich místo nastoupil již natrvalo Andy Hurley.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/05 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/05

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Joe-Trohman~24~kveten~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.