muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - James Honeyman-Scott

09.09. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - James Honeyman-Scott


Pretenders byla jedna z kapel, která definovala New wave jako odpověď na rozpad rockového establishmentu v polovině sedmdesátých let. A vedle protagonistky této kapely, Chrissie Hynde to byl právě James Honeyman-Scott, který charakterizoval sound a směr této kapely.

A není od věci si také uvědomit, že právě ona první alba, která znamenala pro Pretenders onen zásadní průlom (a na nichž jediných kvůli předčasnému úmrtí Honeyman-Scott i hraje) už nebyla, možná až na jednu výjimku (možná, možná Learning to Crawl), nikdy kapelou překonána. Tím je řečeno v podstatě hodně.

James Honeyman-Scott
Honeyman-Scott se narodil 4. listopadu 1956 v Herefordu v Anglii. Jeho prvním nástrojem nebyla kytara, ale klavír - noty ho nikdy moc nebraly, tak se učil hlavně podle sluchu. To mu bylo sedm let, ale brzy převládl zájem o kytaru. Během tří let absolvoval kurz hry na kytaru a soustředil se na poslech alb zejména (a nejdříve) Erica Claptona a Hanka Marvina. Samozřejmě, že přišly na řadu i regionální kapely, jako byli The Enid, progresivní kapela, kde se seznámil s klávesistou Robertem Johnem Godfreym z Barclay James Harvest), The Hawks, The Hot Band, a zejména soubor Cheeks.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2021/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2021/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-James-HoneymanScott~09~zari~2021/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.