přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - J Mascis

08.09. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

J Mascis - Kytaroví velikáni


Kytarista, multiinstrumentalista, skladatel, zpěvák, umělec pohybující se napříč styly, zakladatel jedné z nejvýraznějších současných alternativních rockových seskupení - nejen to všechno je náš dnešní velikán, který je mj. součástí prestižního historického seznamu Top100 kytaristů časopisu Rolling Stone.

Koneckonců, vzhledem k jeho současnému vlivu na obecně indie scénu se není čemu divit. Navíc si uvědomme, že patří k těm kytaristům, kterým firma Fender vyrobila signature model...
Joseph Donald Mascis Jr. se narodil 10. prosince 1965 v Amherstu v Massachusetts. Muziku si zamiloval již v dětském věku - v devíti letech hrál jako bubeník (!) ve školní jazzové kapele. Jazzové prý proto, že to nebyl žádný punk ani žádný rock...
Na střední škole již hrál v hardcoreové punkové kapele Deep Wound, kde se setkal s baskytaristou Louem Barlowem. To se psal rok 1982. Skupina vydržela necelé dva roky, než Mascis a Barlow začali koketovat i s dalšími styly, kdy mezi jejich velké vzory začali patřit třeba Black Sabbath, Replacements nebo třeba Neil Young... Navíc se díky Mascisovu kamarádu v univerzity Gerardu Cosloymu seznámili i s tvorbou kapel, které byly ovlivněny psychedelií, jako například s Dream Syndicate.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/09 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/09

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-J-Mascis~08~zari~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.