přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Glenn Proudfoot

12.02. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

foto: Nate Hill


„Nechci myslet při hraní na to, kolik krabiček mám zmáčknout...“
(Guitar School, 2010)

Rychloběžkařů je hodně. To je fakt. Vzpomínám si na výrok jednoho muzikanta, který říkal, že řada kytaristů si plete hru na nástroj s olympiádou ve stylu, kdo rychleji a více not za sekundu, ten je lepší... Jenže v tomto případě je všechno jinak.

Naše dnešní osobnost, australský kytarista Glenn Proudfoot, si rozhodně nezadá v rychlosti hry se špičkami světové kytarové scény - jenže na rozdíl od mraků rychlokytaristů patří mezi těch několik (a rozhodně jich není tolik), kteří jsou rozeznatelní, jsou osobití a jsou zcela sví. A to, že na tomto faktu se výrazně podepsala skutečnost, že Proudfoot je v podstatě tradicionalista, vyrostlý na klasickém blues rocku a hard rocku a propagující co nejpřirozenější tón kytary, je z poslechu jeho díla naprosto patrné.
Mimochodem, to, že je z Austrálie, nám hezky doplní článek v minulých číslech o australské rockové scéně a navíc - Proudfoot byl členem Pražského výběru II a hvězdného seskupení Aftershock. To jen tak na okraj.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/02 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/02

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Glenn-Proudfoot~12~unor~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.