muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Daryl Stuermer

27.12. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Daryl Stuermer


Kdysi jsem v rámci seriálu Letem kytarovým světem psal o „těch v pozadí“, o těch dříčích, kteří, ač nejsou zrovna v září těch top reflektorů, odvádějí neskutečnou práci. A právě k nim patří neuvěřitelná osobnost dnešního velikána.

Spolupráce s takovými jmény, jako jsou mj. Genesis, Phil Collins, Jean-Luc Ponty, ale také i Peter Frampton či Frida Lyngstad (ano, ta z Abby), spoluautor hitů Phila Collinse, autor silných sólových alb, tvůrce čtyř vlastních projektů včetně úžasné záležitosti Symphony, vlastník signature modelu firmy Godin, ano, to vše sedí na jméno...

Daryl Stuermer
Daryl Mark Stuermer se narodil 27. listopadu 1952 v Milwaukee ve Wisconsinu. Jeho starší bratr ho seznámil s hudbou Elvise Presleyho a Raye Charlese, jako teenager se pak stal velkým fanouškem instrumentální kapely The Ventures (což byl předobraz britských Shadows).
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/12 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/12

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Daryl-Stuermer~27~prosinec~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.