přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Curtis Mayfield

26.06. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Curtis Mayfield


Třicátý čtvrtý kytarista v prestižním top 100 všech kytaristů všech dob v Rolling Stone? No, to už je něco - zvláště v případě Curtise Mayfielda, který šel vždycky tak trochu jako beran jen a jen svou cestou...

Afroameričan, na čemž si zakládal, se stal známým nejen jako kytarista, ale i jako jeden ze základních představitelů tzv. první vlny mainstreamu černých rhythmandbluesových umělců, kteří do své hudby notně vpustili sociální tématiku a boj za občanská práva. Toto „poselství hudby“, jak tomu někteří černí aktivisté i říkali, se v šedesátých a sedmdesátých letech stalo hodně populárním odvětvím zábavního průmyslu. Pokud pomineme jeho vliv a přínos jako kytaristy, nelze ignorovat tu skutečnost, že právě tyto sociální otázky dokázaly oslovit podobně naladěné umělce, od Jimiho Hendrixe (viz jeho kontakt s Černými pantery) přes Boba Marleyho až třeba po Sinead O’Connor.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2019/06 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2019/06

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Curtis-Mayfield~26~cerven~2019/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.