přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Buckethead

12.03. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Buckethead


Jo to je ten, co nosí pořád bílou masku, mává na jevišti nunčaky, dělá ze sebe robota a má na hlavě kyblík od KFC?

Ano, to je právě ten. Pokud mohu použít způsob pojmenovávání z jednoho nejmenovaného amerického filmu, kde se tancovalo s vlky, je to opravdu Ten s bílou maskou a kýblem KFC. Jenže pod tímto způsobem osobní prezentace je velká a silná osobnost. Tento kytarista, skladatel, producent a multiinstrumentalista má na svém kontě nejen členství u Guns N’ Roses či spolupráci se System of a Down, Serjem Tankianem, Lesem Claypoolem či Iggym Popem a řadu soundtracků (Last Action Hero, Mortal Kombat atd., ale i přes tři sta sólových alb (32 klasických, další v download sérii Pikes) a nespočet kooperací a hostování (jde o cca 74 alb), kdy počet jeho projektů dosahuje čísla 378.
Teď si říkáte: No ten snad žije jenom ve studiu nebo natáčí vlastně každý koncert nebo nápad a vydává ho. Jo! Je to tak. A že bychom nenašli podobnou paralelu? Ale našli, moji rádcové, našli. A dokonce z oblasti klasického rocku - je jím třeba Robert Fripp, který v rámci svých mnoha projektů má na svém kontě už přes 700 zářezů.
Ještě je potřeba k tomu neskutečnému výčtu i poznamenat, že jeho hudba pokrývá hodně širokou žánrovou oblast - najdeme u něj blues, stejně jako avantgardní formy, bluegrass, stejně jako funk music, ambientní hudbu, stejně jako progresivní metal apod. Je to vlastně i vidět na řadě ocenění, která Buckethead získal - mj. se umístil na osmém místě ankety magazínu Guitar One v desítce nejrychlejších kytaristů všech dob, ovšem třeba v rámci časopisu Guitar World byl mezi pětadvaceti nejtradičnějšími kytaristy vůbec a například roku 1997 se v anketě Guitar Player umístil na třetí pozici v kategorii nejlepší experimentální kytarista...
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2018/03 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2018/03

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Buckethead~12~brezen~2018/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.