muzikus.cz na

facebook twitter
přihlášení uživatele
přihlásit trvale na tomto počítači
vyhledávaní

kytaraKytaroví velikáni - Björn Gelotte a Niclas Engelin

17.01. | Autor: Vítězslav Štefl | sekce: pro muzikanty - seriály

Kytaroví velikáni - Björn Gelotte a Niclas Engelin


Opět zde máme dvojici kytaristů, kteří, jak se říká, rukou společnou vytvářejí obraz jedné z hodně nadupaných a zároveň velmi vlivných kapel melodického death metalu obecně.

Ano, dnes je řeč o dvojce ze švédských In Flames, kapely, která svým obrovským nasazením a neutuchající aktivitou dokázala dostat další část švédské hudební scény na mezinárodní úroveň. Není divu, jejich první řada alb na samém konci devadesátek přispěla k definici zvuku kapely, ale krok k světovému věhlasu učinili na počátku nového tisíciletí... Jo a mimochodem, není mnoho kapel, které zaznamenaly úspěch zároveň s tím, že part sólové kytary převzal - bubeník...

Björn Ingvar Gelotte se narodil 27. srpna 1975 v Göteborgu ve Švédsku. Ke kytaře se vlastně nedostal prvotně díky poslechu nějakého kytaristy, ale zpěváka; jako teenagera ho okouzlil Ronnie James Dio a ten ho přivedl k velké sbírce desek jeho otce, fanouška hard and heavy muziky.
Pouze ukázka, celý článek si můžete přečíst v časopise Muzikus 2020/01 nebo v jeho elektronickém vydání.

Psáno pro: časopis Muzikus 2020/01

Online verze stránky: http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-serialy/Kytarovi-velikani-Bjorn-Gelotte-a-Niclas-Engelin~17~leden~2020/

Komentáře

celkový počet: 0

Buďte první...


 
 
 
&;

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.